PřihlásímSe aneb jak si v dnešním uspěchaném světě ušetřit čas a nervy

od Barbora Popelková, dne 4. 4. 2017

Znáte to - pořád se někam spěchá, nic se nestíhá. Bez plánů a harmonogramu se už mnozí z nás neobejdou. Diáře se plní, hlava bobtná, energie odchází a stres přichází. A co teprve, když narazíme na nějakou speciálně stresující situaci, jako je nekonečné čekání v dopravní zácpě nebo na přijímací test či pohovor? Člověk si pak jen posteskne, že nemá nějaký kouzelný stroj, který by ho z takových nepříjemných míst dokázal přemístit jinam nebo alespoň dokázal přesunout čas dopředu a člověk měl to nepříjemné čekání a stresování už za sebou.

image

Opravdu se s takovými situacemi nedá v dnešním „přetechnologizovaném“ světě nic dělat? Bohužel není v našich silách vytvořit teleport či vznášedlo a ještě nějakou chvíli si na ně budeme muset všichni počkat. Zaujal nás však druhý nastíněný problém a položili jsme si otázku, zda by se aspoň s tím čekáním na nějakou zkoušku nedalo něco udělat. A naše konečná odpověď zní: Dalo, a dokonce jsme už udělali – projekt PřihlásímSe, který je speciálně zaměřený na organizaci přijímacího řízení pro základní a základní umělecké školy (zápisy do prvních tříd ZŠ a talentových zkoušek ZUŠ).

K čemu je to dobré?

Představte si, že byste mohli dojít s dítětem na přijímací pohovor a být rovnou pozváni před komisi. Žádné několikaminutové či dokonce hodinové čekání a sledování okolních nervózních rodičů a vyplašených dětí, aby vás náhodou někdo nepředběhl nebo pořadatelé na vás nezapomněli. Ne, to není pohádka, ale dnes už to může být realita díky projektu PřihlásímSe. Školy, které tento projekt využívají, mají ve své režii pro klienty i organizátory příjemnější, přehlednější a snazší průběh přijímacího řízení.

Jako rodič budoucího prvňáčka či uměleckého talentu jistě oceníte spoustu ušetřeného času a nervů sobě i dítku v  už tak nervově vypjaté situaci. Sami jistě dobře víte, že čím méně se bude uchazeč o místo stresovat, tím lepšího výsledku může dosáhnout.

V roli organizátora oceníte spokojenost rodičů a dětí s hladkým průběhem přijímaček a navíc si ušetříte hodně práce se zařizováním. Už vám nebudou hrůzou stát vlasy při představě, co všechno musíte zajistit, kolik lidí povolat na pomoc s přípravou, jak uhlídat, aby vše fungovalo, jak má. Od toho jsme tady my, respektive projekt PřihlásímSe, který vás v tom nenechá samotné a ulehčí vám práci, jak jen to půjde.

Co přesně nabízí?

Projekt PřihlásímSe je založený na webové aplikaci, která je poskytována jako služba. Co se týče ovládání aplikace, není na tom nic složitého. Pokud jste už někdy vyřizovali přes internet nějakou objednávku zboží, počáteční registrace a nastavení pro vás bude hračka. Žádná instalace dalšího programu. Stačí si u nás objednat tuto službu, uhradit ji a do dalšího dne vám aplikaci spustíme. Pak už si prostě jen zapnete internet a na předem dané webové stránce „naklikáte“ pár hlavních údajů o chystaném přijímacím řízení, zpřístupníte uchazečům možnost přihlášení se na termíny a je to. Žádné zbytečné papírování, „emailování“ atd. Uchazeči se budou sami prostřednictvím internetového formuláře přihlašovat na termíny, zatímco vy si v klidu můžete pít kávu a s úsměvem na rtech pozorovat, jaký je o vaši školu zájem. Je něco potřeba dodatečně upravit? To není žádný problém, protože podle potřeby můžete s termíny manipulovat, např. je přidávat nebo upravovat kapacitu. Před samotným zahájením přijímacího řízení pak jen stačí vytisknout konečné údaje o počtu a základních informacích o přihlášených žácích a jde se na zkoušku či pohovor.

(Kompletní informace o této aplikaci naleznete na prezentační webu www.prihlasimse.cz.)

Jak to celé začalo a vznikalo?

Asi bychom se nad problémy s organizací přijímacího řízení ani nepozastavili a dál žili svůj život v  blaženém nevědomí, kdyby nás k nim nepřivedlo vedení ZUŠ Židlochovice, které chtělo udělat něco s administrativní náročností, dlouhým čekáním a nervovým vypětím dětí, rodičů i učitelů při talentových zkouškách. Rozhodli jsme se jim pomoct, a tak jsme s nimi zahájili spolupráci. Společně jsme pak v průběhu tvorby aplikace konzultovali její vývoj a funkčnost. Na začátku roku 2016 jsme zahájili pilotní provoz aplikace a od června do prosince téhož roku jsme připravovali aplikaci už do už „ostrého provozu“. Ten byl spuštěn v lednu 2017 a hned následující měsíc se mohli budoucí žáci přes tuto aplikaci přihlašovat. Odezva na tento systém byla tak pozitivní, že jsme se rozhodli projekt rozšířit a nabídnout i ostatním.

PřihlásíteSe?

Webová aplikace PřihlásímSe je projektem, který nás bavil, protože má podle nás smysl. Baví nás, že vnášíme řád do chaosu, který často přijímací řízení provází. Rodiče a děti nemusí čekat v řadě několik hodin, ale jen cca 5 minut. Žádný zbytečný stres ani únava, protože každý ví, kdy půjde na řadu, a ještě si sám může podle vlastních potřeb vybrat, kdy to má být. Organizátoři „přijímaček“ či „talentovek“ si ušetří čas a starosti i s administrativní činností, když budou mít téměř vše předem předpřipravené a přehledně uspořádané. Prostě si myslíme, že je fajn být pánem svého času (navíc v  dnešní době, kdy čas jsou peníze) a snažíme se tomu pomoci. Co si myslíte vy? Chtěli byste tuto aplikaci také využít?

nebo

Najdete nás také na: